DORDRECHT – Van 17 juli tot en met 29 augustus barst het iedere dag van de vakantieactiviteiten in het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht. Iedere dag kunnen kinderen sterrenkaarten maken, optische illusies tekenen, bruggen bouwen of in Braille leren schrijven. Nieuw deze zomer is het Crealab, dé plek voor uitvinders, ontdekkers en knutselaars. Alle activiteiten zijn gratis toegankelijk op vertoon van een geldig entreebewijs.
Tijdens de zomervakantie kunnen kinderen in de basisschoolleeftijd iedere dag terecht in de educatieve ruimte van het museum voor verschillende gratis activiteiten. Leer hoe je eenvoudig optische illusies kunt tekenen of maak een sterrenkijker, waarmee je ziet welke sterren aan de hemel staan. Of bouw complexe bruggen en torens met onze uitgebreide set bouwstenen. Maak een sterrenkaart of leer in braille schrijven.
Crealab
Nieuw deze zomervakantie is het Crealab. Dé plek voor uitvinders, ontdekkers en knutselaars. Elke dinsdag, donderdag én afwisselend op zaterdagen en zondagen kunnen kinderen in onze educatieve ruimte terecht voor nieuwe spannende activiteiten. Bouw een aardbevingsmeter, ontdek waarom de maan zoveel kraters heeft of maak je eigen vriendje van wol. Kijk op www.onderwijsmuseum.nl/crealab voor data en alle activiteiten.
Wereld van de Bosatlas
In het Onderwijsmuseum is momenteel de tentoonstelling ‘Stap in de wereld van De Bosatlas’ te zien. Ook voor kinderen in de basisschoolleeftijd is dat een leuke tentoonstelling. Zo leren kinderen vanaf 9 jaar met het uitgebreide, gratis doe-boekje alles over de mysterieuze ‘kunst van het weglaten’ en ontdekken ze welke verhalen kaarten kunnen vertellen. Voor kinderen vanaf 6 jaar is er de gratis Grote Bosatlas Speurtochtposter (met beloning!).
Alle activiteiten zijn gratis toegankelijk op vertoon van een geldig entreebewijs. Het volledige overzicht van alle activiteiten en de dagen waarop de activiteiten plaatsvinden staat op www.onderwijsmuseum.nl.


