DORDRECHT – Meerdere malen werd het optreden uitgesteld, maar zaterdag 9 oktober gaat het dan eindelijk gebeuren. In de Antoniuskerk vindt Sacred Songs Dordrecht plaats, een diverse bundeling van religieuze en spirituele muziek- en poëzie-uitvoeringen. “We kijken er ontzettend naar uit”, vertelt Jeanneke den Boer van organisator Culture Connection enthousiast. De van oorsprong Dordtse stelde het programma, dat in het teken staat van het thema Licht, samen. “Het is een ‘sentimental journey’ geweest”, stelt ze, “Dordrecht heeft een heel breed aanbod en de kwaliteit van koren ligt ontzettend hoog. Ik ben heel wat pareltjes tegengekomen.” Sacred Songs Dordrecht staat onder de artistieke leiding van Monica Akihary.

Sacred Songs wordt al sinds 2008 georganiseerd, eerst onder de vlag van Festival Culturele Karavaan en inmiddels als zelfstandig initiatief. “Tijdens de Sacred Songs in Rotterdam, in 2019, kaartte een bezoeker uit Dordrecht aan dat het heel mooi zou aansluiten tijdens 800 jaar Dordrecht. Zo zijn we neergestreken in Dordrecht. Maar tot twee keer toe moest het optreden, in verband met corona, worden uitgesteld. Dat is maar goed ook, want de koren konden in die tijd niet repeteren.” Alle partijen zijn nu wel helemaal voorbereid op de uitvoering van aanstaande zaterdag in de Antoniuskerk, de inmiddels veertiende editie van Sacred Songs. “Een prachtige en sfeervolle kerk met mooie glas-in-loodramen”, aldus Jeanneke. “Maar ook de akoestiek is er fantastisch. Dit alles bij elkaar opgeteld, samen met de warme ontvangst die ik er kreeg en de ligging nabij het station, maakt het een ideale locatie.”

Levenskracht
Sacred Songs Dordrecht presenteert zang, muziek, poëzie en dans uit diverse culturen en religies in één spectaculaire voorsteling. De deelnemende artiesten komen uit Dordrecht en omstreken. Zij brengen een repertoire rond het thema ‘Licht’ als symbool voor levenskracht, liefde, vrede, vrijheid en verbondenheid, waarmee artistiek leider Monica Akihary een gloednieuwe compositie creëert. Het programma voor Sacred Songs Dordrecht werd al geruime tijd geleden door curator Jeanneke samengesteld. Heel bijzonder was natuurlijk dat de zoektocht ditmaal plaatsvond op haar geboortegrond. Van het uitgebreide palet dat het eiland van Dordt rijk is, is zaterdag een heel klein stukje te horen. “Alle stromingen komen aan bod. Ik was vorige week aanwezig op een repetitie en het wordt zo ontzettend mooi! ”

Op het programma
De deelnemers aan Sacred Songs Dordrecht presenteren een grote variëteit aan stijlen en cultuuruitingen. Cici Isenia & De Zangschool Doet! brengen swingende Caribische worship songs; vrouwenkoor La Confiance & Eric Koevoets wonderschone liederen van Hildegard von Bingen en hedendaagse componisten. Hannah Verhulst vertolkt joodse zang; Prewien & Abhilasa Indiase meditatieve poëzie en muziek. Schola Cantorum zingt ingetogen gregoriaans en Vocal Harmony Academy intense gospel blues. Derwish Osman, Ahmet Bundur & Fralalai presenteren een intrigerende sufi-performance. Artistiek leider Monica Akihary is een veelzijdige zangeres, thuis is in muziekstijlen van over de hele wereld. Samen met gitarist/componist Niels Brouwer vormt zij het duo Boi Akih en maakt ze muziek die niet in één hokje te stoppen valt en haar klank ontleent aan jazz, improvisatie, hedendaagse muziek en traditionele genres uit Azië en Afrika.
Sacred Songs Dordrecht vindt zaterdag 9 oktober plaats in de Antoniuskerk, aan de Burgemeester de Raadtsingel 45. Aanvang om 16.30 uur. De entree bedraagt 16 euro. Kaartverkoop via www.culture-connection.org.