DORDRECHT – Verscholen langs het Hugo de Grootplein staat het monumentale gebouw van het voormalig Nederlands Meetinstituut (NMI), beter bekend als het ijkgebouw. Het gebouw is tegenwoordig het tjokvolle domein van kunstliefhebbers en -handelaren die er hun artikelen aan de man brengen. Sinds kort loopt er een opvallende verkoopexpositie van Rein Dool, misschien wel Dordrechts belangrijkste nog levende kunstenaar. (Foto: Frits Baarda)
De huurders van ‘Het Instituut’, de naam van de Dordtse kunsthal, hebben met het binnenhalen van Dool een opzienbarende slag geslagen. De schilder en beeldhouwer krijgt volgend jaar een eigen tentoonstelling in het Dordrechts Museum. Vooruitlopend op dat evenement heeft Dool een tiental aquarellen en gouaches ter bezichtiging en verkoop beschikbaar gesteld. Zijn herkenbare, kleurrijke figuratieve werk heeft intussen zoveel naam gemaakt, dat onder meer het Dordrechts Museum, maar ook het Rijksmuseum schilderijen hebben aangekocht. Volgens Dool zelf kunnen bezoekers van Het Instituut kennismaken met werk uit zijn beste periode. Hij biedt de schilderijen aan uit sympathie voor het gezelschap kunsthandelaren, die hij graag wil steunen.
Kunstcollectief
Het collectief van kunstondernemers bestaat uit Albert Kuster, Hans Nederlof en Dicky en Mario Marchena van galerie ‘Tinozza 24’. Onder verschillende galerienamen bieden ze een gevarieerd palet aan van kunst, boeken, collectables, design en meubels, deels van museale kwaliteit. Bezoekers kunnen terecht in een grote centrale hal en aangrenzende voormalige kantoorruimtes. Waar voorheen met grote precisie werd gemeten en gewogen, bloeit nu een informeel, maar hoogwaardig kunstcollectief, dat graag nieuwe bezoekers wil verwelkomen.
Vrijdag en zaterdag
Het Instituut aan het Hugo de Grootplein 1 heeft beperkte openingstijden, namelijk elke vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en verder op afspraak. De ingang bevindt zich aan de kant van de oprit naar de Zwijndrechtse brug en is te herkennen aan een poort met zwart/gele strepen. Bezoek is gratis. Meer informatie: Albert Kuster, tel. 06-15060520.