DORDRECHT – Na een lastig coronajaar, waarin zeer weinig nationale wedstrijden doorgang hebben kunnen vinden, is er bij Kunstrijvereniging De Drechtsteden (DDD) blijdschap dat dit jaar de Challenge Cup en daarmee ook het Nederlands Kampioenschap door kunnen gaan. De KNSB Challenge Cup, het grootste kunstrij-evenement op Nederlandse bodem, vindt dit jaar plaats van 24 tot en met 27 februari in Tilburg. Het IJssportcentrum in Tilburg is voor de komende drie jaar het toneel van de Challenge Cup. Dit jaar wordt de Challenge Cup gecombineerd met het Nederlands Kampioenschap kunstrijden. DDD zal op dit internationale toernooi vertegenwoordigd zijn met zeven deelnemers in drie categorieën. Ze hebben zich gekwalificeerd door goed te presteren bij nationale en internationale wedstrijden.
In de categorie Junioren treden drie dames aan voor DDD: Dani Loonstra (17 jaar uit Barendrecht), Julia van Dijk (15 jaar uit Tilburg) en Lilia Lupanova (14 jaar uit Den Haag). Dani en Julia hebben afgelopen seizoen Nederland mogen vertegenwoordigen op drie junior Grand Prix-wedstrijden. Ze hebben laten zien dat ze beide mee kunnen draaien in een zeer sterk internationaal veld. In Oberstdorf op de ISU Bavarian Open wist Dani afgelopen maand een zeer mooie vierde plaats te behalen. Een aantal weken later liet Julia in Hongarije op de ISU Jegvirag Cup in minstens net zo een goede vorm te zijn en kwam ook met een prachtige vierde plaat thuis. Lilia zal na een lang verblijf in Rusland eindelijk weer haar prachtige programma’s aan het Nederlandse publiek mogen laten zien.
In de categorie Advanced Novice hebben Gabi Loonstra (13 jaar uit Barendrecht) en Sharon Luit (14 jaar uit Heemskerk) zich gekwalificeerd. Gabi en Sharon hebben het hele seizoen een mooie progressie in hun küren laten zien. Ze hebben beide ook aan internationale ISU-wedstrijden in Dortmund en Oberstdorf deelgenomen. Zij zullen zich wederom meten met een zeer sterk internationaal veld.
In de categorie Basic Novice zullen Mandy van de Dries (11 jaar uit Rotterdam) en Lucia van Stenis (10 jaar uit Berkel en Rodenrijs) van start gaan. Beide meisjes hebben dit seizoen al een goede vorm laten zien die al beloond is met een podiumplaats. Beiden rijden hun eerste Nederlands Kampioenschap.