ZWIJNDRECHT – De handbalteams van sv Conventus hebben zondag opnieuw belangrijke punten behaald. De handbalheren boekten in Waddinxveen een overtuigende overwinning, terwijl het eerste damesteam, ondanks een krappe selectie, een gelijkspel uit het vuur sleepte. (Foto’s: Kees Streefkerk / sv Conventus )
De handbalheren namen het in Waddinxveen op tegen Olympia’72, dat slechts enkele plaatsen lager stond in het klassement. Hoewel het in de eerste helft niet altijd meezat, wist Conventus dankzij sterk samenspel en doeltreffende aanvallen een voorsprong van 10-14 op te bouwen. Ook in de tweede helft had Olympia geen passend antwoord op de snelle combinaties en het effectieve aanvalsspel van Conventus. Zo wisten de heren hun dominantie voort te zetten en de voorsprong uit te breiden naar een overtuigende 21-30 overwinning.
De handbaldames van Conventus speelden zondag tegen een team dat één plaats hoger stond in het klassement, maar dat eerder werd verslagen. Dit keer werd het team echter geplaagd door blessures en ziekte, waardoor er slechts één wissel beschikbaar was. Na een gelijk opgaande openingsfase wist Conventus een voorsprong op te bouwen en deze tot de rust vast te houden.
In de tweede helft bleef Conventus aan de leiding, maar de voorsprong slonk tot één of twee doelpunten. Een van de hoogtepunten van de tweede helft was het prachtige ‘vliegertje’ van Mylene Groeneveld, na een perfecte assist van Natasja van der Linden. Dit doelpunt gaf het team een extra boost en liet zien dat de dames, ondanks de beperkte wisselmogelijkheden, voor elke kans bleven gaan. Uiteindelijk brak het gebrek aan wissels het team toch op, waardoor Savosa vlak voor het eindsignaal langszij kwam en de eindstand op 24-24 werd vastgesteld. Het tweede damesteam bleef zondag als enige puntloos; het verloor met 17-16 van Saturnus Leiden.