DORDRECHT – Op woensdag 29 oktober organiseert Wijkhaven De Staart in samenwerking met de Hartstichting en de Nouri Foundation een cursus over het gebruik van een AED. Ook selectieleden van FC Dordrecht zullen bij de plaatsing van de AED van de partij zijn. (Foto: Stolk Fotografie)
Een AED is een apparaat dat iemand kan helpen bij een hartstilstand. Het apparaat kan het hartritme herstellen. De Nouri Foundation heeft als doel om in 34 Nederlandse steden AED’s (defibrillators) te plaatsen op (sport)locaties. 34 verwijst daarbij naar het rugnummer van Abdelhak Nouri, die tijdens een vriendschappelijke wedstrijd van Ajax in elkaar zakte op het voetbalveld.
Bij iedere plaatsing van een AED worden de betaald voetbalorganisatie, gemeente en ambassadeurs betrokken om aandacht en bewustzijn voor dit onderwerp te creëren, zodat iedereen mee kan doen, in een (hart)veilige omgeving. Verschillende spelers van FC Dordrecht, wethouder Marc Merx en de familie Nouri zullen in Dordrecht aanwezig zijn.
Reanimatiecursussen
Naast het plaatsen van AED’s verzorgt de Nouri Foundation in samenwerking met de Hartstichting ook reanimatiecursussen. Het is namelijk van levensbelang om te weten hoe je een AED moet gebruiken. De reanimatiecursussen worden gegeven aan mensen die wonen of werken in de omgeving waar de AED geplaatst wordt. Denk hierbij aan jongerenwerkers, buurtsportcoaches of buurtbewoners. De deelnemers van de cursus ontvangen een erkend certificaat en melden zichzelf vervolgens ook aan als
De cursus is van 11.00 uur tot 14.00 uur. Aanmelden kan bij Wijkhaven De Staart via 06-12615562.