ZWIJNDRECHT – Frank de Graaff uit Hendrik-Ido-Ambacht en Sent de Vries uit Dordrecht, beiden lid van Fotoclub Zwijndrecht exposeren van 19 oktober tot en met 23 november in Fotogalerie Zwijndrecht aan de Rotterdamseweg 126 te Zwijndrecht. Een expositie met de titel: Diverse clicks. (Foto: Sent de Vries)
Wanneer twee fotografen exposeren is er altijd de vraag of dat is op basis van harmonie of zijn het juist de uitersten die deze twee samen brengen? Bij deze tentoonstelling is sprake van beide. Ze vinden elkaar in benadering van hun onderwerp. Dat onderwerp is voor beiden alledaags, diverse clicks in samenhang dus. Zo alledaags dat een gewone voorbijganger er achteloos aan voorbij zou lopen. Groter is het verschil wanneer we de resultaten zien, diverse clicks in de betekenis van verscheidenheid.
Op de foto’s van Frank de Graaff zien we abstracte beelden, vaak uitgewerkt in grote kleurvlakken. De foto’s van Sent de Vries zijn in zowel kleur als zwartwit en blijven dicht bij de werkelijkheid. Zelf zegt hij over zijn foto’s: “Niet in een woord te vangen”. De titel van de expositie is dan ook op zijn lijf geschreven.
Bijzonder oog
Maar er is ook een echte gezamenlijke click, namelijk het landschap. Beiden hebben een bijzonder oog voor de invloed van en door de mens op het landschap. Dan zijn landschapsfoto’s geen kalenderplaten meer, maar laten ze het landschap zien waar we maar al te graag van wegkijken.
Na het bekijken van de expositie Diverse clicks zal de titel helemaal duidelijk zijn en hopelijk heeft u met tenminste een foto een click. Hoewel de fotografen natuurlijk hopen dat er diverse clicks met hun foto’s zijn. Kom kijken en kennismaken met de foto’s en de fotografen.
Op 1 en 2 november maakt de expositie onderdeel uit van de jaarlijkse Open Atelierroute Zwijndrecht. Op die twee dagen heeft de galerie aangepaste openingstijden van 11:00 uur tot 17:00 uur.
De fotogalerie is open op zondagen van 19 oktober tot en met 23 november van 13.30 tot 16.30 uur. De toegang is gratis.