DORDRECHT – Huis Van Gijn is tot en met 4 januari gehuld in de klassieke kerstsfeer van weleer. Kom langs en geniet van de groene guirlandes, rode strikken, kerstbomen met antieke ballen en de vele lichtjes die je tegemoet flonkeren. Het museum is in de kerstvakantie extra open op dinsdag 23 en 30 december. Extra gezelligheid is er op 2 januari met het jaarlijkse Winterfestijn, een historisch uitje voor jong en oud. (Foto: Tomas Mutsaers)
Net als rond 1900 gaat Huis Van Gijn mee met de seizoenen en traditioneel hult het museumhuis zich de laatste weken van het jaar in ouderwetse kerstdecoratie. Ontdekken hoe er kerst werd gevierd in de tijd van de Van Gijns doe je tijdens de Lichtjestours die op diverse data plaatsvinden. In de Zaal van het huis is een extra grote feesttafel gedekt voor een uitgebreid diner, maar ook de Tuinkamer, Eetkamer en Salon zijn extra rijk aangekleed in deze periode. Sluit een bezoek aan het huis af op de zolder, waar zich één van de oudste speelgoedcollecties van Nederland bevindt.
Tijdens Winterfestijn op vrijdag 2 januari van 11.00 tot 17.00 uur staat nostalgie centraal, met oudhollandse spelletjes en broodjes bakken in de tuin. In het tuinhuisje kun je naast warme chocomelk ook een historische gloeiwijn bestellen om even op te warmen. Bezoekers zullen in het museumhuis gekostumeerde personages tegenkomen die van alles te vertellen hebben over het dagelijks leven ruim een eeuw geleden. Kinderen kunnen fijn knutselen of verkleden in historische kostuums. Een compleet programma voor een gezellige afsluiting van de kerstvakantie.
Lichtjesrondleidingen zijn er op 19, 21, 23, 28 en 30 december en 4 januari. Reserveren via www.huisvangijn.nl.





