DORDRECHT/JAVA – Wat begon als een faiis uitgegroeid tot een diep persoonlijke reis. In het kader van een documentaire waaraan al langere tijd wordt gewerkt, reisde Wouter samen met zijn zoon Sryianto door Java om hun familiegeschiedenis te volgen. De reis voerde hen langs sporen van Nederlands-Indië, de Javaanse migratie naar Suriname en uiteindelijk de doorwerking daarvan in Nederland vandaag de dag. ( Privefoto’s: )
Tijdens de reis bezochten zij onder meer de geboortedorpen van voorouders, historische archieven en locaties waar koloniale geschiedenis en migratie tastbaar samenkomen. Daarmee werd de documentaire meer dan een reconstructie van het verleden: het werd een zoektocht naar identiteit, verbondenheid en de overdracht van verhalen tussen generaties. Volgens de makers laat de documentaire zien dat geschiedenis geen abstract of ver verleden is, maar iets dat doorwerkt in families en in persoonlijke levensverhalen.
Thema’s als afkomst, wortels en het kennen van je eigen geschiedenis staan centraal, juist in de context van het hedendaagse Nederland. De reis door Java vormde een belangrijk kantelpunt in het maakproces van de documentaire. Emotioneel en confronterend, maar ook verbindend, zowel tussen vader en zoon als met de generaties die hen voorgingen. De documentaire benadrukt daarmee dat het kennen van je roots niet alleen iets zegt over waar je vandaan komt, maar ook over wie je bent en hoe je in het leven staat.
De Documentaire die door Ronny de Groot is gefilmd is vanaf eind juni te zien in Filmtheater de Witt in Dordrecht.






