DORDRECHT – Komende zaterdag staat op het sportcomplex aan de Reeweg alweer een streekderby op het programma. DFC ontvangt Pelikaan. Aftrap 14.30 uur. Voor beide verenigingen staan er grote belangen op het spel, al zijn die wel heel verschillend. Voor de DFC zijn de punten belangrijk in de strijd om lijfsbehoud en Pelikaan mengt zich nadrukkelijk in de titelstrijd van 3H. De stand bovenin is voor Pelikaan enigszins vertekend omdat de gestaakte wedstrijd bij EBOH bij een 0-2 voorsprong voor de ploeg van Pelikaan nog moet worden uitgespeeld. ( Foto: Stolk Fotografie )

Spirit, één van de concurrenten voor de titel, zou afgelopen weekend tegen EBOH hebben gespeeld, maar daar ging op last van de KNVB een streep door. Koploper Hardinxveld leed opnieuw puntverlies zodat er virtueel nog maar één punt moet worden ingelopen door Pelikaan. “In de laatste vier wedstrijden winnen we niet alleen, maar we maken ook zestien goals en we krijgen niets tegen”, leidt Pelikaan-trainer Joery van der Waal zijn betoog in.

“Afgelopen zaterdag viel Max Spruit na een lange blessure in en maakte ook een goal. Dat laat zien dat we niet alleen over een goede basis beschikken, maar ook over een goede bank. Wij zijn nog steeds aan het jagen op de bovenste plek en die positie past ons. Ik weet niet of en wanneer dit gaat lukken. We hebben nog niets, ook geen periode, maar als we bij de top drie blijven, dan gaan we sowieso de nacompetitie in, maar we streven en hopen op rechtstreekse promotie.”

DFC-trainer Danny Slegers heeft andere zorgen. “Het is bij ons op het moment behelpen met de nodige personele problemen. Keeper Daniel Jansen is weer terug, eigenlijk een week eerder als verwacht. Rick Baas was afgelopen zaterdag ziek en Elvis Versluis komt terug van een schorsing, dus komen we iets beter in de spelers te zitten. Ondanks de matige resultaten is de spirit goed bij ons. Wij moeten gewoon vechten voor de punten en dan zien we aan het einde van de rit wel waar we staan. Natuurlijk hoop je op rechtstreekse handhaving en met nog negen wedstrijden te gaan, is dat mogelijk.”