Een periode van kabinetsformatie of coalitievorming is voor gewone stervelingen een laatste kans om te trachten enige invloed uit te oefenen op politiek bestuur in de komende vier jaar. Dus ik waag maar meteen mijn kans, nu op voorspraak van VVD-leider Rolin den Heijer oud-gedeputeerde Floor Vermeulen Dordrecht naar een nieuw college moet leiden. Mijn boodschap aan de heren is om nog eens serieus te kijken naar manieren om het vertrouwen van inwoners in de gemeente weer een beetje op te poetsen. Het zal u niet verbazen dat ik er mijn stokpaardje weer bijhaal; meer gezond verstand, minder regeltjes. ( Foto: Stolk Fotografie )
Wie het nieuws van de afgelopen weken bekijkt, ziet het ene na het andere voorbeeld voorbijkomen van overheden, die het vertrouwen alleen maar verder afbreken. Het binnen twee weken op straat zetten van diverse clubs, die al een kwart eeuw gebruik maken van het voormalig schoolgebouw aan het eind van de Merwedestraat, is zo’n voorbeeld. Het blijkt plots brandgevaarlijk. Vorig jaar nog niet? Breng het pand dan terug in de staat van toen. Wacht met uitzetting in elk geval tot die clubs een nieuw onderkomen hebben. Tot die tijd kun je een brandwacht in het gebouw stationeren.
Het acute, doortastende optreden staat in schril contrast tot de wijze waarop de gemeente al tien jaar omgaat met het Teerlinck-pand. Staat nu bijna op instorten, al ontkent de daar vurig op hopende eigenaar dat. Opknappen voor zijn rekening? Onteigenen? Nee, hier heeft de gemeente geen haast, want het is zo ingewikkeld. Sinds wanneer is dat een excuus? Doet een beetje denken aan waar ik een paar maanden geleden over schreef; de aanpak van woningen die zo vervuild zijn dat ze overlast veroorzaken voor de omgeving. Naar de letter van de wet moeilijk oplosbaar, maar in de geest van de wet kom je met gezond verstand een eind.
Tegelijk lachwekkend en tenenkrommend vind ik nieuws rond de naderende afsluiting van de Merwedebrug. Een goed idee van de Fietsersbond om de Baanhoekbrug te gebruiken werd genegeerd. Tussen Papendrecht en Dordt gaan extra pontjes varen. De auto parkeren bij de veersteigers kan niet, wel worden verkeerslichten voor fietsers bijgesteld. Tsja. De N3 en de A16 veranderen tijdens de spitstijden negen maanden lang in een file. Vertraging dagelijks anderhalf uur. Echte deskundigen bezweren me nog steeds dat de klus aan die brug in negen weken gedaan kan worden. Maar ach, een falende overheid heeft ook een voordeel; zo hebben we altijd wat te mopperen.


