DORDRECHT – Zo’n drie kwartier liep Geert Wilders zaterdagmiddag door de Dordtse binnenstad, maar veel gelegenheid om met kiezers te praten was er niet. De PVV-voorman stond hier en daar wat media te woord, maar werd verder vooral op veilige afstand gehouden door een legertje beveiligers. (Foto’s: Thymen Stolk)
Het rondje binnenstad, Wilders kwam pleiten voor een nee-stem tijdens het Oekraïne-referendum, begon rond enen op het Bagijnhof. Drie kwartier later was hij aanbeland bij de Nieuwstraat, stapte weer in de auto en vertrok.
Demonstranten werden door de politie op afstand gehouden. Twee van hen werden aangehouden. Tegenstanders van Wilders hadden in de dagen voorafgaand aan zijn bezoek anti-PVV-stickers aangebracht op verschillende plekken in de stad. Drie actievoerders die spandoeken ophingen op onder meer de Grote Kerk en de Drechtunnel kregen een boete, meldt nu.nl.
Een kwartier na het vertrek van Wilders was het weer rustig in de binnenstad.

Statement op de Grote Kerk (Foto van actievoerders)