DORDRECHT – In april 1907 werd muziekvereniging Kunst Na Arbeid opgericht. Nu, 110 jaar later, wordt dat dit weekend gevierd. Als muzikaal cadeau aan de stad wordt zaterdag 8 april om 15.00 uur een gratis concert gegeven op het Vrieseplein. (Foto: KNA)
Als bedrijfsfanfare van de toenmalige Guano mestfabriek is de vereniging doorontwikkeld tot de koninklijk erkende muziekvereniging van nu. De KNA, zoals de vereniging zichzelf het liefste noemt, is een begrip in Dordrecht. Met de grote successen in optochten, concoursen, serenades en aubades is de vereniging de 110 jaar muzikaal met vlag en wimpel doorgekomen. Natuurlijk waren er pieken en dalen, maar alle invloeden hebben de vereniging alleen maar sterker gemaakt. KNA is dan ook trots op een nieuwe mijlpaal. Op muzikaal gebied zijn ook grote stappen voorwaarts gezet. Om die ontwikkeling door te zetten is recent een nieuwe dirigent aan het werk gegaan en heeft de vereniging stappen gezet in het opleidingen en begeleiden van haar jeugdleden, waarvan het aantal langzaam aan het toenemen is. Dat is positief voor de toekomst van de KNA.
Het echte vieren van het 110-jarig bestaan gaat de vereniging deze vrijdag doen met haar leden, oud-leden, donateurs, vrienden van de vereniging. Op zaterdag staat het concert op het recent vernieuwde Vrieseplein op het programma en als slotakkoord een feestavond in het eigen verenigingsgebouw.
Op de foto: Het korps in 1937.