DORDRECHT – De Dordtse schrijver en dichter Jan Eijkelboom (1926-2008) krijgt een eigen straatnaam. Het naambordje van het Jan Eijkelboomsteegje, dat ligt tussen de Museumstraat en de Vest, wordt op vrijdag 8 september officieel onthuld. (Foto: Klaas Koppe)
Het Jan Eijkelboomsteegje is een initiatief van de PvdA Dordrecht en het Dordrechts Museum. Eijkelboom was ereburger en stadsdichter voor het leven van Dordrecht. Het Dordrechts Museum heeft hij altijd een warm hart toegedragen. Om de bijzondere relatie tussen Eijkelboom en het museum te bekrachtigen en als hommage wordt het Jan Eijkelboomsteegje officieel toegevoegd als straatnaam in Dordrecht. Op verzoek van de nabestaanden is het juist dit steegje geworden. Naast zijn relatie met het museum past het bij de persoon. Eijkelboom was een bescheiden mens, wars van gewichtigdoenerij.
Tijdens de Dordtse Cultuurnacht op 8 september is er een speciaal programma rond de dichter in het steegje en de Salon van het museum. Hierbij kunnen fans een gedicht van Eijkelboom voordragen. Aanmelden hiervoor kan via JanEijkelboom@dordrechtsmuseum.nl.


