DORDRECHT – Naar aanleiding van het artikel van Henk Mesman in Dordt Centraal over het ontstaan van Bibelot, in samenhang met de emancipatie van de jeugd in de zestiger jaren, zochten medewerkers uit de beginjaren van Bibelot contact met elkaar en werden oude foto’s en archieven tevoorschijn gehaald. Al snel ging het over de doelstelling van toen: méér bieden dan alleen een praatje en een pilsje.
En dat gebeurde dus ook! Woensdag sport- en spelavond, donderdag filmavond, vrijdag cultuuravond met muziek, kleinkunst, debatten of een boekbespreking, zaterdag de popgroepen, zondagmiddag de koffiesoos en zondagavond waren het de dj’s die het publiek op de dansvloer hielden.
Ook daarbuiten werd van alles georganiseerd: het carnaval in Vlijmen, weekenden in Boslust met droppings, kampvuren, slapen in het bos, voetbaltoernooien, sportdagen, lang weekend Parijs, etcetera. Iemand riep “Zullen we…?” en het was bijna al georganiseerd!
Ludieke actie
Huisvestingsproblemen vormden de eerste twintig jaar wel een rode draad. Kraken, bezetten, gemeenteraad, rechtszaken, Raad van State, Bibelot kind van de rekening? Nee hoor, overal werd een ludieke actie van gemaakt. Het maakte het team steeds sterker en bracht de mensen dichter bij elkaar. Dat was ook belangrijk, want wat is er veel verbouwd, decors gemaakt en ruimtes versierd met elkaar.
De mensen van het eerste uur hebben nog veel exemplaren van het toenmalige clubblad Bibelot-Babbels in bezit. Zij maakten die nog op een typemachine en elke fout moest weggelakt worden. Er mocht op een school gebruik worden gemaakt van een stencilmachine en de boekjes werden met de hand in elkaar geniet.
Herinneringen
In deze Babbels veel namen van de medewerkers uit die tijd. Dit riep uiteraard ook direct weer veel herinneringen op. En zo is het idee ontstaan om te proberen met zoveel mogelijk mensen uit de beginjaren van Bibelot nog eens bij elkaar te komen. Er is een lijst met 180 namen, maar van negentig procent zijn geen contactgegevens bekend. Wie in de beginjaren actief betrokken is geweest bij Bibelot kan van zich laten horen.
De initiatiefnemers – Hans Berrevoets, Lenny Klarenaar, Tonny Klarenaar, Dolly van Lakerveld en Jan Woestenburg – vragen betrokkenen ook te reageren als zij niet in een reünie geïnteresseerd zijn, zodat zij niet voor niets blijven zoeken naar gegevens. Ook wie beschikt over gegevens van andere mensen kan dat laten weten. Het comité zou het in elk geval heel leuk vinden om al die bijzondere mensen uit die tijd weer een keer te zien!
Reageren kan via tonny@bibelot-oud.nl.