DORDRECHT – In de Stadsbibliotheek aan de Groenmarkt is het de hele week feest. Niet alleen is de bieb prachtig verbouwd, er valt ook een verjaardag te vieren. De Stadsbibliotheek is maar liefst 120 jaar geworden. Dat werd woensdag gevierd met bezoekers en (oud-)medewerkers en natuurlijk verjaardagstaart (Foto’s: Thymen Stolk).
Vrijdag 3 mei is de officiële opening van de verbouwde bibliotheek. Om 15.00 uur verricht wethouder Peter Heijkoop de openingshandeling. Daarna krijgen genodigden een rondleiding en is er gelegenheid de wethouder en Ankie Kesseler te spreken. De hele geeft kindertheater Wapperkids, verschillende voorstellingen (2 t/m 6 jaar). Tussen 12.00 en 17.00 uur kunnen kinderen vanaf 7 jaar een eigen robot maken of een Stop Motion filmpje maken. Voor jongeren vanaf 15 jaar is er een HipHop masterclass tussen 15.00 en 18.00 uur. Er is een feestelijke editie van het taalcafé en om 19.30 uur geeft auteur Wim Daniëls een lezing. Hiervoor dient een kaartrje gekocht te worden à 5 euro.
De feestelijkheden duren tot en met woensdag 8 mei. Voor het complete programma zie: www.debibliotheekaanzet.nl/ontdekjouwbieb




