PAPENDRECHT – Vandaag verzamelden zich zo’n zestig demonstranten bij het gemeentehuis van Papendrecht voor een mars naar het bedrijf GKN Fokker. De demonstratie werd georganiseerd door de Palestijnse Gemeenschap Nederland en verliep zonder incidenten. ( Archieffoto : Stolk Fotografie )
Hoewel er oorspronkelijk een grotere opkomst werd verwacht, was het uiteindelijke aantal deelnemers ongeveer een derde van de voorspelling. De gemeente had zich grondig voorbereid, met voldoende inzet van politie en handhavers (BOA’s) om de veiligheid te waarborgen. Zowel de looproute als het protest bij GKN Fokker verliepen vreedzaam en ordelijk. Er hoefde geen bijzondere inzet van de autoriteiten plaats te vinden.
Burgemeester Margreet van Driel benadrukte na afloop het belang van het demonstratierecht: “In onze democratische samenleving is het recht om te demonstreren een groot goed. Wel stellen we als gemeente de voorwaarde dat dit binnen de grenzen van de wet gebeurt.” De demonstranten sloten de bijeenkomst af met een gezamenlijke terugtocht naar ontmoetingscentrum De Meent, waarna zij uiteen zijn gegaan.