DORDRECHT – Iedere week krijgen in Nederland zo’n 300 mensen een hartstilstand. Wat je doet in die eerste minuten maakt een groot verschil. Daar besteedt het Albert Schweitzer ziekenhuis vandaag op Wereld Reanimatiedag extra aandacht aan. Op de locaties in Dordrecht en Zwijndrecht kan iedereen ervaren hoe het voelt om te reanimeren.
“Het eerste moment bij een hartstilstand is cruciaal”, weet IC-verpleegkundige Denise van der Kleij. “Hoe sneller iemand begint met reanimeren, hoe groter de overlevingskans. Iedereen kan het verschil maken; thuis, op straat of bij de sportvereniging.”
Een leven redden
Tijdens de Wereld Reanimatiedag in het ASz krijgen bezoekers geen cursus, maar kunnen zij op een laagdrempelige manier meer te weten komen over reanimeren. Onder het motto ‘Iedereen kan een leven redden’ laten verpleegkundigen en trainers zien wat je moet doen en hoe het bijvoorbeeld voelt om een reanimatie uit te voeren.
Niet moeilijk
In Nederland overleven relatief veel mensen een hartstilstand: zo’n 24% herstelt volledig. Dat komt ook door de vele burgerhulpverleners en het grote aantal AED’s. “Soms weten mensen niet wat ze moeten doen in zo’n situatie”, zegt Denise. “Familieleden van patiënten zeggen me weleens ‘Had ik maar geweten wat ik moest doen’. Reanimeren is niet moeilijk, maar je moet wel weten hoe.”
Informatie
Verpleegkundigen en trainers van het ASz staan woensdag 16 oktober in Dordrecht en Zwijndrecht klaar om met geïnteresseerden in gesprek te gaan. In Dordrecht is dat van 14.00 tot 18.00 uur en in Zwijndrecht van 15.00 tot 17.30 uur.