DORDRECHT – Kinderen uit gezinnen met een laag inkomen kregen eenmalig €100 extra tegoed op hun Dordtpas. Met dit bedrag konden zij winterkleding en -schoenen kopen bij deelnemende winkels. Zo gaf de gemeente Dordrecht gezinnen een steuntje in de rug tijdens de dure wintermaanden.
Ruim 3.500 kinderen tussen 0 en 18 jaar profiteerden van de regeling. Vanaf 23 oktober konden zij het tegoed besteden aan onder andere jassen, schoenen en truien. Het extra tegoed bleef geldig tot en met 31 december 2025. Wethouder Wim van der Kruijff benadrukte het belang van de actie: “Voor veel gezinnen is de winter financieel zwaar. Met dit extra tegoed willen we hen helpen om goed de winter door te komen.”
Schoolgaande kinderen ontvangen jaarlijks al een gratis Dordtpas met kindtegoed van SMS Kinderfonds. Het bedrag voor winterkleding kwam daar bovenop. Ook jongere kinderen van 0 tot 4 jaar kregen het extra tegoed. Gezinnen die nog geen Dordtpas hadden, konden deze alsnog aanvragen om mee te doen aan de actie. Op dordtpas.nl stond meer informatie en een overzicht van deelnemende winkels.





