ALKMAAR –  FC Dordrecht heeft maandagavond belangrijke punten gepakt tegen Jong AZ. Op het AFAS Trainingscomplex boekte de ploeg van trainer Dirk Kuyt een knappe 1-2 uitzege. Dankzij deze overwinning staan de Dordtenaren bovenaan in de derde periode.  ( Foto: VK Sportphoto/Nick Koole)

 

In de openingsfase had de ploeg nog weinig grip op de wedstrijd en kreeg Jong AZ enkele mogelijkheden in de omschakeling. Toch kwamen de Schapekoppen op voorsprong in Wijdewormer. Een schot van Seunggyun Bae werd licht aangeraakt door Argyris Darelas, waardoor de doelman werd verrast: 0–1. Na het doelpunt kreeg Dordrecht meer balbezit en controle, wat een goede uitgangspositie voor rust opleverde.

Vlak na de pauze kwam Jong AZ op gelijke hoogte. Yoël van den Ban schoot de 1–1 binnen. FC Dordrecht herpakte zich en werd gevaarlijk uit standaardsituaties. De hoekschoppen van Doyoung Yoon zorgden voor grote dreiging. Waar de eerste corner nog geen doelpunt opleverde, was het bij de tweede raak. De indraaiende bal zorgde voor zoveel problemen dat doelman Jur Schipper de bal in eigen doel werkte: 1–2. In de slotfase hield FC Dordrecht het hoofd koel en gaf het weinig meer weg. Zo bleef de stand in Dordts voordeel en konden de Schapekoppen een belangrijke zege vieren. Met twaalf punten uit vier wedstrijden is FC Dordrecht nu koploper in de derde periode.