DORDRECHT – Stichting Dordttalk organiseert op zondag 7 juli van 12.00 tot 14.00 uur de eerste grote veiling van schilderijen van de Heerjansdamse kunstenaar Arie Wols (1945-1998). Deze vindt plaats in de Kunstkerk in de Museumstraat.

Enkele tientallen etsen, litho’s, tekeningen en aquarellen komen onder de hamer van veilingmeester Jacques de Rooij, die ook de jaarlijkse Rommeldam-veiling leidt. Potentiële kopers kunnen op zaterdag 6 juli tussen 16.00 en 17.30 uur en op zondagochtend tussen 10.30 en 12.00 uur alle te koop aangeboden schilderijen komen bezichtigen in de Kunstkerk.

Twee decennia na zijn dood stond het omvangrijke oeuvre van Wols te verstoffen op een bovenverdieping van een pand aan de Steegoversloot. Zwijndrechtenaar Wim van Pelt kocht de complete, zeer diverse en fantasierijke collectie van rond de 1.500 schilderijen en 3.000 tekeningen, schetsen, litho’s en etsen vorig jaar. Samen met Dordttalk bracht hij de werken onder bij DOOR en begon hij te inventariseren, documenteren en taxeren. Nu is de volgende fase aangebroken. Een deel van de werken zal per kavel worden verkocht, sommige apart en een deel blijft behouden voor exposities.