DORDRECHT – ‘Honderd kutverhalen over klootzakken’. Met zo’n boektitel moet je opvallen, heeft Patricia Summertime (pseudoniem van de Dordtse Patricia Klaassen) gedacht. Het is sinds begin van de maand te koop bij Vos & van de Leer. (Foto: Thymen Stolk)

De Kutverhalen zijn gebaseerd op waargebeurde situaties met een bizarre, humoristische en verrassende twist. Ze zijn de afgelopen dertig jaar ontstaan. “Ik heb er ook echt wel leed en verdriet van gehad, zoals ook de andere deelnemers die met hun verhaal in het boek staan, maar gelukkig kunnen we er om lachen na al die jaren en dus moet je het lezen met een knipoog”, aldus de schrijfster. “In dit eerste deel gaat het vooral over mijn eigen ervaringen en die van vriendinnen, maar ook de kenmerken van klootzakken en kutwijven worden belicht. Bij elk verhaal kan je aantekeningen maken, dus actief deelnemen aan het verhaal. Het boek bestaat uit drie delen. Het laatste hoofdstuk van deel 1 heeft een open einde, dat de lezer zelf mag afmaken en naar mij toe mailen. Het meest originele einde komt in deel 2 en er mogen nieuwe verhalen worden in gezonden , zodat mensen als co-writer in deel 2 en 3 kunnen worden genoemd, of anoniem hun verhaal insturen.”

De opbrengst van het boek gaat naar het Wishing a Wonder. Met deze stichting wil Patricia vrouwen steunen met een onvervulde kinderwens en het taboe rond verminderde vruchtbaarheid en IVF doorbreken.