DORDRECHT – Voor de eerste keer organiseert Studio Blijmakers een grote Kunst Veiling in Art & Dining. Stichting Studio Blijmakers, opgericht door de Dordtse Erica de Winter heeft als doel: “Het positieve in mensen naar boven halen. Mensen laten ervaren dat ze meer kunnen dan ze denken door ze iets met hun handen te laten maken waar ze zelf blij van worden en waar ze anderen blij mee maken,” aldus Erica de Winter. Op de speciale veiling van Studio Blijmakers worden onder andere twee door het vorige college van B&W beschilderde en gesigneerde schapen onder de hamer. (Foto: Mieke Zwang-Karenbeld)

Het motto ‘In iedereen schuilt een kunstenaar’ wordt in de studio in het pand van DOOR aan de Voorstraat regelmatig bewezen. Blijmakers geeft hier creatieve workshops, trainingen, coaching en creatieve therapie. Dit jaar is de Studio gestart met creatieve dagbesteding voor mensen met NAH (niet aangeboren hersenletsel). Deze dagbesteding worden blijmakersdagen genoemd. Niet alleen krijgen mensen met NAH, een andere beperking en/of met afstand tot de arbeidsmarkt workshops maar er zijn er ook die deze geven. Van alle kunstwerken die er de laatste tijd zijn gemaakt worden er nu bijzondere items geveild op dinsdagavond 26 juni.

Kavellijst

Erica: “We organiseren de kunstveiling dit jaar voor het eerst en het is ons gelukt om een heel bijzondere en goed gevulde kavellijst te maken. Er komen twintig, heel verschillende kavels onder de hamer zoals Encaustic Art, een Cortenstalen kip, handbeschilderde karaffen, zilveren Schapie sieraden en allerlei andersoortige schapen. Er zijn ook een aantal klapstukken. Wat te denken van een handbeschilderde kerstbal, beschilderd door kunstenares Margo Boers. De kerstbal heeft een doorsnee van 35 cm en Margo schilderde er in honderd uur diverse Dordtse gebouwen op. Er is er slechts één van beschikbaar.

Collegestuk

Voormalig wethouder Karin Lambrechts pakt na de pauze de hamer en veilt een aantal kopstukken, waaronder twee schapen die door het vorige college van B&W zijn beschilderd en gesigneerd.
Alle kavels zijn te bekijken op de avond zelf vanaf 19.00 uur; de veiling start om 19.30 uur in het restaurant in het Dordrechts Museum. Voor de veiling, tijdens de pauze en na de veiling is er ook gelegenheid om een aantal leuke items te kopen. De opbrengst van de veiling is bestemd voor aanschaf van materialen voor de blijmakersdagen. Voor meer informatie: www.studioblijmakers.nl