DORDRECHT – De werkzaamheden aan de kade bij de Achterhakkers gaan gestaag verder. De definitieve nieuwe inrichting van het gebied wordt naar verwachting in het voorjaar van 2026 afgerond. Een belangrijke mijlpaal is inmiddels al bereikt: vóór de oude kademuur is een nieuwe kademuur geplaatst. Deze aanpak was noodzakelijk omdat de bestaande constructie niet meer recht stond. Door de nieuwe muur verder het water in te bouwen, is er tussen de oude en nieuwe kade een strook ‘nieuw land’ ontstaan. ( Foto’s: Stolk Fotografie )

 

Dit nieuwe stuk grond bestaat grotendeels uit zand en moet eerst de tijd krijgen om in te klinken. Inklinken betekent dat de bodem zich zet en steviger wordt, een proces dat essentieel is voordat er definitieve bestrating kan worden aangebracht. Om dit proces te versnellen zijn zware zandzakken op het terrein geplaatst. Het extra gewicht zorgt ervoor dat het zand sneller nazakt en stabiel genoeg wordt voor de volgende fase van de werkzaamheden.

 

Zodra de ondergrond voldoende is ingeklonken, kan worden begonnen met het bestraten en verder afwerken van de kade. Daarmee komt de afronding van het project weer een stap dichterbij. Uiteindelijk moet de vernieuwde kade niet alleen veiliger zijn, maar ook aantrekkelijker, met meer ruimte voor groen, water en verblijf langs de wandelroute. Als alles volgens planning verloopt, kunnen bewoners en bezoekers vanaf het voorjaar van 2026 gebruikmaken van de volledig vernieuwde kade aan de Achterhakkers.