ZWIJNDRECHT – De gemeente Zwijndrecht gaat aansluiten bij de Dordtpas, de stadspas van buurgemeente Dordrecht. Inwoners die gebruikmaken van gemeentelijke regelingen, zoals de Mantelzorgwaardering en de Kledingregeling, ontvangen vanaf het eerste kwartaal van 2026 gratis een nieuwe pas. Daarmee vervangt de Dordtpas de ZwijndrechtPas, die eerder dit jaar is gestopt.

Overstap nodig na stoppen ZwijndrechtPas
De ZwijndrechtPas kon niet langer worden gebruikt omdat het bedrijf achter de pas is gestopt. Om inwoners te blijven ondersteunen en bestaande regelingen voort te zetten, kiest Zwijndrecht nu voor de Dordtpas. Naast toegang tot gemeentelijke regelingen biedt de pas ook extra’s, zoals korting op uitjes, gratis activiteiten en acties bij regionale ondernemers.

Wat verandert er voor inwoners?
De Mantelzorgwaardering en de Kledingregeling van Zwijndrecht worden gekoppeld aan de Dordtpas.
Inwoners die eerder de ZwijndrechtPas gebruikten, krijgen begin 2026 een brief met uitleg over de uitgifte van de nieuwe pas en het gebruik van het tegoed.De Dordtpas is daarnaast ook voor andere inwoners te koop, dus ook voor mensen die geen gebruikmaken van regelingen. De pas is bedoeld voor jong en oud, met aanbod voor uiteenlopende interesses.

‘Makkelijker meedoen in de samenleving’
Volgens wethouders Ronald de Meij en Tycho Jansen helpt de Dordtpas inwoners niet alleen met regelingen waar zij recht op hebben, maar ook met extra mogelijkheden om eropuit te gaan. “Met de Dordtpas bieden we inwoners niet alleen de regelingen aan waar zij recht op hebben, maar ook extra mogelijkheden om iets leuks te doen. Zo maken we het makkelijker om mee te doen in onze samenleving,” aldus de wethouders.