DORDRECHT – In de Grote Kerk van Dordrecht wordt op zaterdag 30 april een grote Oranje Zangavond gehouden. Hieraan werken mee de dirigenten en organisten Arie van der Vlist, Lennert Knops en Ron van Ommen. Daarnaast levert het trompettistenduo Maurice en Janita van Dijk een muzikale bijdrage.

Voorafgaand aan het officiële programma is er een kwartier samenzang van bekende vaderlandse liederen. Het samengestelde mannenkoor van ruim 150 zangers voert een programma uit rond het thema ‘Verleden – heden – toekomst’. De koorzang wordt afgewisseld door een muzikale intermezzo voor twee trompetten en een orgelsolo over een bekend Vaderlands lied. Mannenkoor Tehillim uit Dordrecht, het Korendijks Mannenkoor en Mannenkoor Sola Fide uit Schoonhoven vormen samen het samengesteld mannenkoor. Een samengestelde bovenstemgroep zal bij de samenzang te horen zijn. De spreker van deze avond is de heer Bisschop, Tweede Kamerlid voor de SGP, en de opening en sluiting wordt verzorgd door dominee Joppe.

De deuren gaan open om 18.45 uur. Vanaf 19.15 uur is er samenzang van vaderlandse liederen. Toegang: 7,50 euro, kinderen tot en met 12 jaar: 1 euro. Er zal een collecte worden gehouden ten bate van weeskinderen in Malawi en Zambia (Stichting Stéphanos). Vanwege de verwachte toeloop hangen er schermen in het de kerk waarop het concert te volgen is.

Meer informatie: www.lennertmaria.nl en www.arievandervlist.nl.