DORDRECHT – Bandcontest Band Boost 2018 is zaterdag van start gegaan. In de eerste voorronde streden vijf bands in de categorie ‘Loud’ voor een plek in de finale op 12 mei 2018. De Dordtse ‘southern metalband’ The Great Hurricane Escape (foto) sleepte de juryprijs in de wacht. De publieksprijs ging naar de Zwijndrechtse metalcoreband No More Heroes. (Foto: Danny van der Weck)

The Great Hurricane Escape kwalificeerde zichzelf daarmee direct voor de finale. De band heeft al eens eerder met de Band Boost meegedaan en heeft daarmee destijds de halve finale gehaald. Zaterdagavond lieten ze zien dat ze enorme stappen hebben gemaakt en met behulp van een goede fanbase in staat zijn om zowel het publiek en de jury in te pakken. De publieksprijs werd middels een decibel-meting van applaus en geschreeuw gewonnen door de Zwijndrechtse band No More Heroes. Hoewel deze band nog maar net bestaat, hebben ze een goede indruk achter gelaten op het publiek en gaat op 14 april nogmaals strijden voor een plek in de finale.

Ronde twee

De eerste voorronde was erg goed bezocht en daarmee is de competitie sterk gestart. De sfeer zat niet alleen in het publiek goed in, maar ook bij de bands onderling. De volgende en tweede voorronde is de ronde Pop/Rock met Vokatus, Rempejek, Gorgeous Guerrilla Effect, Valice en Mantis. Deze wordt op zaterdag 20 januari gehouden in de Talent Stage in het Dordtse Energiehuis. Aanvang: 20.30 uur. Entree: vrij.