DORDRECHT – Eén van de beste jazzgitaristen van Nederland speelt zaterdagavond in Jazzpodium DJS. Martijn van Iterson is er samen met zijn kwartet. Aanvang 21.00 uur en de entreeprijs is 8 euro. Jongeren van 25 jaar of jonger betalen 4 euro.

Martijn van Iterson (Bird Award-winnaar NSJF 2004) geldt momenteel als één van de beste jazzgitaristen van Nederland. De nestor van de Nederlandse jazzgitaar Wim Overgaauw was zijn leermeester. Zijn muziek valt het beste te omschrijven als ‘eigentijdse jazz met een hart voor traditie’. Martijn speelt onder andere in het Ilja Reijngoud kwartet, het Ruud Jacobs kwintet en het Sjoerd Dijkhuizen kwartet en is daarnaast een veelgevraagd gastsolist en vaste gitarist van het Jazz Orchestra of the Concertgebouw. In zijn eigen kwartet worden de toetsen bespeeld door misschien wel Nederlands beste jazzpianist Karel Boehlee.

Homegrown
Jazzpodium DJS heeft dit seizoen een nieuw programmaonderdeel in het leven geroepen onder de naam Homegrown. Iedere editie staat in het teken van een lokale band die bezig is met jazz, soul, blues of wereldmuziek. Op zondagmiddag 17 januari staat de formatie Groove Central op het podium. Groove Central haalt kracht uit de rijke geschiedenis van de muziek met als centraal uitgangspunt de groove. De diverse leden hebben hun ervaring uit verschillende muzikale disciplines gecombineerd en zijn op een gezamenlijke missie langs de podia van Nederland om het ‘verhaal’ van de groove te vertellen. Deze middag begint om 15.00 uur en hier is de entree gratis. Kijk voor alle aanvullende informatie op www.jazzpodiumdjs.nl.