DORDRECHT – Ieder jaar presenteert Dordtissimo in de Wilhelminakerk aan de Blekersdijk een scratch-uitvoering van een bekend meesterwerk: een concert dat door een gelegenheidskoor in één dag wordt ingestuurd. Dit jaar is gekozen voor het Deutsches Requiem van Brahms. Zaterdag 4 maart is de datum.

De hele uitvoering van het requiem beslaat ruim één uur en kent vele sublieme koor- en solopartijen. Bij de solisten wordt voor het eerst gebruik gemaakt van net afgestudeerde zangers van Codarts uit Rotterdam: sopraan Sara Moreira Marques en bariton Joachim Verhoog. De muzikale ondersteuning is in handen van het Dordts Kamerorkest. Voor de pauze brengt het kamerorkest enkele werken van Bach en Vivaldi ten gehore. Vivaldi inspireerde met zijn vioolconcert zijn collega Bach bij enkele klavecimbelwerken. Brahms componeerde daarop de cadens van zijn requiem. Al deze grootmeesters zijn dus nauw verbonden met elkaar in hun muziek.

De zaal is zaterdag open om 19.00 uur, het concert begint om 19.30 uur. Kaarten zijn aan de zaal te koop voor 20 euro. In de voorverkoop bij Dordrecht Klassiek op de Voorstraat 435 zijn ze 15 euro.