Verschillende Europese bestemmingen zijn in trek bij Nederlandse vakantiegangers. Het aantal Nederlanders wat al een beeld heeft van de vakantiebestemming voor komende zomermaanden is groot: circa 80%. Dit blijkt uit een recent gepubliceerde Internationale Vakantiemonitor. Opvallend hierbij is dat het aantal Nederlandse gezinnen wat voor een vakantie buiten Nederland kiest hoger ligt dan een jaar geleden. Toen was een vakantie in eigen land populair. Vakanties waarvan de populariteit momenteel sterk terugloopt. Reisbureaus hebben het aantal geboekte vakanties naar bestemmingen als Samos, Madeira en bijvoorbeeld Tenerife de afgelopen maanden fors zien toenemen. Nederlanders zijn blij weer op vakantie te kunnen deze zomer. Heb jij de vakantie voor deze periode al geboekt, of ben je nog aan het kijken?

Vakanties niet alleen voor de zomermaanden geboekt

Overigens worden de vakanties niet alleen geboekt voor de komende zomervakantie. Ook de meivakantie leent zich bijvoorbeeld goed voor een vakantie naar Santorini of een ander Zuid-Europees eiland. Groot voordeel van deze bestemmingen is dat het er al vroeg in het jaar zeer aangenaam is. Je loopt er in mei met een korte broek en shirt. Met de verfrissende wind van zee is het er daarbij niet snel te warm. Dat laatste is voor veel Nederlanders een reden om hun vakantie naar steden als Barcelona en bijvoorbeeld Lissabon vroeg in het jaar te plannen: afgelopen krokusvakantie bezochten veel Nederlanders deze plaatsen. Ook de herfstvakantie leent zich goed voor een stedentrip. In de zomer is het er al snel warmer dan dertig graden Celsius.

Garantie op mooi weer in Zuid-Europa

Een van de belangrijkste redenen voor veel Nederlandse gezinnen om een vakantie naar Zuid-Europese bestemmingen te boeken is het mooie weer. De garantie op mooi weer heb je in Nederland zelf allerminst. Dit bleek onder meer tijdens de zomermaanden van 2021. Ze waren in vergelijking met eerdere zomerperiodes nat en relatief koud. Dit bleek onder meer uit het tegenvallende aantal zomerse dagen. Van een zomerse dag spreekt men wanneer de temperatuur boven de 25 graden Celsius uitkomt. Temperaturen die in Zuid-Europese landen als Spanje, Italië, Griekenland en Kroatië eerder regel dan uitzondering zijn.

Vliegvakanties duurder geworden laatste maanden

Wie een vakantie naar Zuid-Europa overweegt doet er verstandig aan niet te lang te wachten met het boeken hiervan. Dat geldt niet alleen vanwege het aantal volgeboekte accommodaties in deze landen. Ook zijn de prijzen van vliegtickets de afgelopen periode fors toegenomen. Het hangt samen met de stijgende brandstofprijzen binnen Europa. De hoge prijs van een liter benzine en diesel maakt een vliegvakantie voor veel vakantiegangers aantrekkelijker; een rit met de auto naar Zuid-Europa loopt al snel flink in de papieren. Nederland is niet het enige land wat te kampen heeft met hoge brandstofprijzen.