DORDRECHT – Twee verdachten van een poging tot overval op en mishandeling van een buschauffeuse in Dordrecht op zaterdag 3 oktober zijn maandag aangehouden. Het gaat om twee Dordtse jongens van 15 jaar.

Zaterdagavond 3 oktober rond kwart voor elf wachtte de buschauffeuse van Arriva op het Lunenbergplein in Sterrenburg op haar volgende rit. Plotseling stonden er drie jongens met bivakmutsen voor haar neus. Ze bedreigden haar en eisten geld. De chauffeuse schrok, maar reageerde assertief. Ze wees de jongens op de aanwezige camera’s en weigerde haar telefoon en geld af te geven. Als reactie daarop sloegen de jongens op de buschauffeuse in. Daarna gingen ze er vandoor, de buschauffeuse gewond achterlatend.

De bewakingsbeelden waarop de verdachten te zien zijn, werden gedeeld onder politiecollega’s en via het opsporingsprogramma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond. Met de binnengekomen tips doet het Regionaal Overvallen Team verder onderzoek. Dit leidde maandag tot de aanhouding van de twee jongens uit Dordrecht. De politie doet nog onderzoek naar de derde verdachte.