DORDRECHT – Fietsveilig is Dordrecht nog lang niet. Dat stelt althans GroenLinks in de notitie Dordrecht een fietsveilige stad: ‘Er moet nog veel werk worden verzet om van Dordrecht een veilige en goede fietsstad te maken.’ De partij heeft in de laatste maanden van vorig jaar verschillende fietsroutes in de stad onderzocht.
Ook kreeg de partij van veel Dordtenaren hun ervaringen te horen. In de nota bespreekt GroenLinks een aantal situaties die op korte termijn aangepakt zouden moeten worden. Zo is de kruising Weeskinderendijk-Dokweg zeer gevaarlijk voor fietsers, de rotonde Transvaalstraat moet stukken overzichtelijk en fietsers zouden hier voorrang moeten krijgen volgens de partij en de huidige situatie op het Hugo de Grootplein is voor GroenLinks onaanvaardbaar. Voor de lange termijn staan er verbetersuggesties in de nota. Zoals het verbreden en verhogen van fietspaden, fietsers voorrang geven op rotondes, stoplichten beter afstemmen op fietsers, betere bewegwijzering en het aanleggen van fietsstraten.
Leenfietsen
De partij pleit ook (al langere tijd) voor het plaatsen van fietspompen geborgd in beton, meer oplaadpunten voor elektrische fietsen. Ook zouden leenfietsen geplaatst moeten worden bij de halte van de waterbus aan het Otte Dickeplein, bij het Energiehuis en de veerpont naar Werkendam. Binnenkort staat het fietsbeleid op de agenda van gemeenteraad. In het sprekersplein van afgelopen dinsdagavond werd gesproken over de situatie op de rotonde Groen Zoom. De volledige notitie is te vinden op de website van GroenLinks.