DORDRECHT – Veel regionale toppers hebben hun pijlen gericht op de achtste DrechtStadLoop. De halve marathon staat dit jaar op zondag 26 oktober op de hardloopkalender.
De Ambachtse Anne Zijderveld gaat het duel aan met haar streekgenoten. Zij zal geduchte concurrentie ondervinden van de veelvoudig Nationaal Kampioen Carla Ophorst. Zij is in haar leeftijdsklasse niet te benaderen. Ophorst won in het totaal 31 nationale titels. Voor de regionale atleten zullen Marieke Prince en Vivien Pusics hoog willen scoren. Bij de heren is er al een toezegging van de Belg Lander Vanderspikken. Hij werd vorig jaar derde achter Jesse Stroobant, die dit najaar de marathon van Eindhoven loopt, en Ruben Scheurwater. Hij zal wat willen stijgen in de rangorde, maar moet daarvoor wel afrekenen met de Rotterdammer Patrick Kwist. Hij werd dit jaar Nederlands Master Kampioen op de 5 en 10 kilometer. Van de Dordtse atletiekvereniging Parthenon komen Paul Blokland en Aissa Marguoum aan de start. Zij gaan voor een top tien notering.
Cursus
Parthenon biedt weer een cursus aan die deelnemers klaarstoomt voor de loop van 21,1 kilometer. Wie 10 kilometer kan hardlopen, kan hier aan meedoen. Er wordt getraind op maandag en woensdag vanaf 18.30 uur en zaterdag vanaf 10.00 uur. Deelname is gratis voor leden. Niet-leden betalen 20 euro. Voor opgave en/of informatie kan gemaild worden naar sh442001-t@telfort.nlof h.garama1@chello.nl.