PAPENDRECHT – Atletiekvereniging Passaat organiseert weer de jaarlijkse Voorjaarsloopgroep voor beginnende hardlopers. Dit is elk jaar een groot succes mede dankzij een enthousiast begeleidingsteam. Met een uitgekiend trai­ningsprogramma van 20 weken kunnen deelnemers de Lenteloop in Papendrecht (5 of 10 kilometer prestatieloop) op 11 juni zonder problemen lopen.

De Voorjaarsloopgroep is bedoeld voor personen die gestructureerd, en op een verantwoorde manier, ‘in beweging willen komen’ en dat door middel van (hard)lopen willen verwezenlijken. Ook voor diegenen die al individuele loopervaring hebben is er een trainingsprogramma. De trainers Gert Schut en Ben Rietveld zullen gedurende  het hele traject het trainingsschema aan het niveau van iedere deelnemer aanpassen. Daartoe worden in het project diverse groepen geformeerd met gegarandeerd voor iedereen een geschikt niveau. Elke groep wordt begeleid door ervaren lopers en een coördinator.

Zaterdag 2 januari om 10.00 uur is er in het clubgebouw van AV Passaat in het Sportpark Oostpolder (Andoornlaan 38) een informatiebijeenkomst. De trainingen zijn op zaterdagmorgen om 10.00 uur en op dinsdag en donderdagavond om 20.00 uur. Zaterdag 9 januari om 10.00 uur start de eerste looptraining. Deze zal als altijd aanvangen met een uitgebreide gezamenlijke warming-up door een van de gediplomeerde trainers.

Deelname is twee weken gratis. Daarna worden deelnemers een half jaar lid van de vereniging. Als extra ontvangen alle deelnemers aan de voorjaarsloopgroep een hardloopdiploma, een groepsfoto en een functioneel hardloopshirt. Bovendien is deelname aan de Nationale Lenteloop op 11 juni inbegrepen. De minimumleeftijd voor deelname aan de loopgroep is 16 jaar.

Meer informatie via Gert Schut: gschut@telfort.nl.